Бернарден Ґарден

У 2010 році проходитиме Другий міжнародний пленер «БернарденҐарден» — проводитиметься як студентський архітектурний конкурс, який відбуватиметься протягом 2 тижнів на території вільних пластичних ідей «БернарденҐарден» (вул. Валова, 18а).

Проект спрямований на відтворення простору університетського саду, надання йому сучасного вирішення в архітектурному плані, одночасно зберігаючи історичну цінність. Залучення при цьому студентів з України, Польщі, Австрії, Німеччини, Угорщини надасть можливість свіжого погляду на університетський сад, оборонну стіну монастиря Бернардинів з точки зору різних культурних носіїв. А також враховуючи сучасну забудову Львова, важливим залишається збереження історичної спадщини центру Львова, зокрема ансамблю монастиря Бернардинів.

У рамках проекту планується проведення наступних заходів:

  • Проведення міжнародного студентського конкурсу
  • Проведення обговорень, інформування громади Львова про проект у ЗМІ та за допомогою соціальної реклами
  • Проведення пленеру
  • Ознайомлення іноземних студентів з культурою Львова та його історичними пам’ятками
  • Проведення експозиції по завершенні пленеру
  • Конкурс проектів, визначення переможця

Спів організаторами проекту є: Міжнародна рада з охорони пам’яток та історичних місць «IСOMOS», управління охорони історичного середовища ЛМР, Центр міської історії Центрально-Східної Європи, факультет архітектури вузів Львова, Варшави, Вільнюса, Бялостоку, Бостонський університет.


— Ми абсорбували з львівського середовища територію і назвали її «Бернарден Ґарден» (тобто сад монастиря оо Бернардинів) — територія вільних пластичних ідей. На площі перед музеєм, а також у просторих виставкових залах у пивницях Бернардинського монастиря проводять виставки, симпозіуми, перегляди, ярмарки.

— Мене, як художника це цікавить, бо насправді серед людей моєї професії дуже багато нереалізованих ідей. Адже вони обтяженні складним виконанням, матеріалами, коштами і т.д. Там, де суспільство, немає можливості, не хоче, або не приймає такі ідеї, там творець може прийти до нас, реалізувати свою ідею та залишити на згадку про себе. До прикладу, людина потикалися із своєю поезією в одне видання, друге, третє — її ніде не прийняли. Ми даємо шанс, щоб ця людина зробила творчий вечір і його ідея закарбувалася в часі… Окрім того, свої ідеї реалізовують співаки, музиканти, художники. І ще намагаємося повернути суспільству, і особливо його творчій частині, поняття солідарності і синтезу творчості. На жаль, виконавці симфонічного оркестру рідко ходять в театр, ще рідше читають поезію; скульптори забули, що таке проза; співаки не ходять в балет.

Олесь Дзиндра, автор та організатор проекту

— Бернарден Ґарден — сад, де ростуть ідеї і дають плоди.

Зиновій Мазурик, видатний музеєзнавець