Презентація виставки Алеся Пушкіна «Руки білорусів»

10 травня у видавництві Смолоскип відбулась презентація вистаки Алеся Пушкіна «Руки білорусів». Художник і перформер, Алесь сам розповідав про свої роботи.

Які вони — руки білорусів? В першу чергу невільні. Всі картини експозиції мають схожу фабулу: на них зображено руки в роботі, руки, що творять, руки, на які надіто колючий вінець з дроту кольорів прапору президента: червоного і зеленого. Тут і руки вагітної жінки, якій випало народити у невільній країні, руки дитини, якій випало тут народитися, руки митця, яким не дають творити, руки журналіста, землероба, прокурора — всі вони, за ствердженням автора, належать реальним людям. Окрім картин митець представив гостям три вінця: червоно– зелений із грубого дрота, і два плетені обручі з лози — один з яких біло–червоно– білий. Вони розміщені один над одним. «Ми десь посередині», каже Алесь маючи наувазі простий лозяний вінок, «вже не у колючому дроті, та ще не зовсім білоруські».

Сам автор не дуже любить розсипатись у описах, адже його образи і так занадто красномовні. На прохання дати загальний коментар виставки він надиктував всього пару рядків: «Це відображення білоруського сьогодення і еволюції національної свідомості. Зроблено в сучаній техніці: прінт і темпера»

Есклюзивним експонатом стала шпаківня–символ білоруської весни, яким бачить його митець: радісним, патріотичним, незламним.

Після презентації відбувся кінопоказ художнього фільма про Алеся Пушкіна «Білоруський Вальс».

Написати відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here