Відкриття виставки ковальських робіт «Залізний Лев-2009»

17 жовтня о 13.00 відбудлось відкриття виставки «Залізний Лев» в рамках проведення Всеукраїнського фестивалю ковальського мистецтва «Залізний лев-2009», який триватиме до 18 жовтня і об’єднає на одній площі близько 50 ковалів з Криму, Сум, Донецька, Хуста, Ужгорода, Києва. Про це під час прес-конференції повідомив голова оргкомітету фестивалю Святослав Лев.

У «Музеї ідей» відбувається виставка ковальських робіт та науково-практична конференція «Художній метал України: минуле, сучасне, майбутнє, що розташований на вулиці Валовій 18а.

«Основною метою фестивалю є обмін досвіду між ковалями, які працюють в різних регіонах України. Важливо також показати людям сам процес кування в такому вигляді, як він відбувався сотні років тому. Для цього на фестивалі впроваджено вимогу мінімалізувати використання технічних засобів. Все робиться вручну, як колись, за допомогою горна, молота та наковальні»,

— зазначив Святослав Лев.

Ковалі розташуються на площі за Арсеналом, де і відбуватиметься основне дійство: у суботу — підковування коня, варіння кулешу львівськими козаками та ковальські майстер-класи; у неділю — хлопці з клубу «Галицький лев» влаштують лицарське шоу.

Щороку під час фестивалю «Залізний лев» ковалі виконують спільну роботу, котра залишається в подарунок місту. У 2007 р. це була «Лавочка закоханих», минулого року — «Карта України».

Тема цьогорічної спільної роботи ковалів — «Від руки рука». Автор ідеї — Орест Івасюта, заслужений художник України.

Кожен з учасників отримає заготовки у формі долоні і повинен у ній відобразити спільну тему — «жести». Пізніше товариством «Залізного лева» усі роботи будуть склепані в цільну композицію, котру встановлять у Львові.

Під час закриття фестивалю журі також відзначатиме кращі роботи у номінації «5 кращих робіт, зроблених на площі» та «5 кращих робіт в музеї Ідей».

«За допомогою фестивалів та виставок ми намагаємось боротися з кітчем у ковальстві. Продемонструвати, як можна поєднувати кольорові метали, гутне скло і метал, дерево і метал. Приємно, що спостерігається тенденція до росту мистецького смаку в замовника. В умовах кризи, коли люди починають замислюватись над вартістю того, що купують, популярне прохання: «мені хочеться чогось простенького, але зі смаком»,

— розповів Іван Борисяк.

Написати відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here