КіноЛев 2013

kinolev_citylight

 

Із 22 по 25 серпня у Львові відбудеться Фестиваль незалежного кіно КіноЛев 2013 р.

 

Патроном цьогорічного КіноЛева стане Андрій Тарковський. Саме його творчості присвячена ретроспективна програма “7 слів”, до якої увійшли сім фільмів режисера, а також три документальні фільми, присвячені Тарковському. Спеціально з нагоди цієї події Львівська обласна контора прокату кінофільмів підготувала до показу у кінопалаці “Копернік” чотири стрічки режисера на плівці. Традиційно КіноЛев доіменує вулицю Бергмана-Фелліні-Трюффо-Іллєнка-Параджанова іменем Тарковського.

 

Також КіноЛев пропонує програму “Літня школа кіномови «Приголомшені Тарковським”. Адже кожні 7 слів або 7 фільмів, створені ним, мали надзвичайно сильний вплив на світовий кінематограф. Такі режисери, як Ларс фон Трієр, Карлос Рейгадас, Нурі Більге Джейлан, тобто ті, хто формує кіномову сучасного кіно завжди наголошували на тому впливі, що мав на них Тарковський. Тож фестиваль пропонує оглянути те, чим є сучасна кіномова через призму Тарковського.

 

Традиційно 24 серпня фестиваль присвячує українському кіно. До програми «Незалежна кінокухня українського кіна» окрім стрічок молодих режисерів, увійде фільм Delirium Ігоря Подольчака – друга стрічка художника та режисера. Теглайн картини: “Поглянь туди, куди не наважуєшся дивитись – побачиш своє віддзеркалення, яке спостерігає за тобою”.

 

Цю тему підтримають і фільми про Україну. Зокрема стрічка “Александр Ґранах” німецької режисерки Анґеліки Віттліх. Разом з українською письменницею Галиною Петросаняк,  яка переклала автобіографію Ґранаха „Ось іде людина” українською мовою, режисерка Анґеліка Віттліх натрапляє на слід Александра Ґранаха, актора та режисера, учня Рейнхардта. Стрічку презентуватиме письменник Тарас Прохасько.

 

«Провал пам’яті», так називається французька документальна стрічка Домініка Еннекена, що розповідає про забуті сторінки історії. Кому сьогодні відомо, що в 1942 році у Мозелі функціонувало близько 250 таборів, де серед інших працювало багато  українців.

 

Фантастичний фільм «Загублене місто» молодого режисера Віталія Потруха –  історія про Чорнобильську АЕС і паралельні світи. Наслідки аварії не вивчені, темні й загадкові. У центрі Зони, як і колись, існує місто, але зараз абсолютно безлюдне, якщо не враховувати мародерів. У картині знімалися: Ірина Новак, Андрій Джеджула та Сергій Романюк.

 

Уже другий рік поспіль КіноЛев спільно із Міжнародним фестивалем молодого глядача Alekino! (Польща) та за фінансової підтримки Польського інституту кіномистецтва (PISF)  покаже для маленьких глядачів  програму «КіноЛевчик». До неї увійде ретроспектива Аліни Малішевської – відомої польської режисерки та сценариста, кращі польські мультфільми останніх років, європейські мультфільми, а також  повнометражний пригодницький фільм “Фелікс, Нет і Ніка та теоретично можлива катастрофа” Віктора Скшинецького та анімаційна стрічка “Велика подорож Болека і Льолека» Владислава Негребецького.

 

Фестивальні покази пройдуть у Музеї ідей та Бернарденгардені (вул. Валова, 18а), кінопалаці «Копернік» (вул. Коперника, 9), а також частина програми буде показана музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» (вул. Бандери, 1).

 

 

 

Гостями цьогорічного фестивалю будуть:

 

Ігор Сукманов, білоруський кінознавець, директор Міжнародного фестивалю «Лістапад»

 

Діляра Тасбулатова, російський кінокритик

 

Тарас Ткаченко, український режисер

 

Мацєй Столярчик, виконавець головної ролі у фільмі «Фелікс, Нет і Ніка» (Польща),

 

Агнєшка Борова, режисерка мультфільму «Leaves» (Польща)

 

Татіaна Каучор, продюсер Міжнародного фестивалю молодого глядача AleKino! (Польща).

 

 

Вхід на покази в Музеї ідей та музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького» вільний.

 

Вхід на покази в БернарденГардені та кінопалаці «Коперник» по запрошеннях, за інформацією звертайтесь за  тел. 295 69 68, (067)9155976.   

 

Написати відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here