“Біла Хорватія”

хорватиВідкриття виставки в рамках проекту “Біла Хорватія”
(живопис, графіка, дерев”яна скульптура, фотографія, відео)
15 жовтня (вівторок), 17:00

Aleksandar Bonačić
Mario Sokolić
Mislav Hollos
Marin Lerga
Marko Lokas
Boris Zubčić

Проект «Біла Хорватія»
(Задар- Львів 2013)

У 2008 році кілька митців з Загреба створили групу „G4“, яку на початковому етапі становили: художник Анте Гранчарич, на жаль, нині покійний, Александар Боначич – фотограф, Марин Лерга – дизайнер.

…”Оскільки ми увійшли в десятиріччя, в якому відзначатиметься історичний регіон Далмація – колиска хорватів, ми вирішили співпрацею у галузі мистецтва, виставками, пленерами і спільними проектами заглибитися в історію і налагодити контакт з народами, які нині живуть на тих землях, розвивати з ними співпрацю і дружні стосунки.
Як наслідок цієї співпраці виник проект «Біла Хорватія», ідею якого започаткував архітектор-урбаніст Желько Колич, який багато років займається питаннями глаголиці – давнього хорватського письма. Втілення задуму взяв на себе Марін Лерга разом із своїми колегами. Восени 2012 року розпочалася реалізація проекту, в чому велику підтримку надав Євген Пащенко – професор кафедри україністики на Філософському факультеті Загребського університету, власне за його допомогою ми налагодили контакти зі Львовом, зокрема з Музеєм ідей. Влітку 2013 року ми організували пленер художників у містечках Вінєрац і Сливница, в якому взяли участь художники зі Львова.

Львів – перше місто, в яке ми приїхали з виставкою – однією з частин проекту «Біла Хорватія», і сподіваємося налагодити тут всебічну і плідну співпрацю з місцевими мистецькими організаціями”.

Конт. тел. 067  9155976

 

Написати відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here