Ніч театру

Ніч театру.

Час. Зміни. Реальності

У ніч із 31 травня на 1 червня Ніч театру вдруге збере у Музеї Ідей представників аматорських театрів Львова та інших міст, які творять нові реальності на сцені та поза нею за допомогою різних театральних технік.

Час. Вечірній та нічний період доби найкраще сприяють зануренню у світ театрів, гри, акторської майстерності та переконливості.

Зміни. Театри безперервно працюють над собою, вдосконалюються, освоюють нові техніки, поповнюють досвід новими проектами, які тепер готові запропонувати до перегляду львівській публіці та гостям міста.

Реальності. Вистави та читання — це  створені театрами паралельні реальності, у які вони запрошують інших і які творять за допомогою найрізноманітніших засобів.

В одну ніч ми зберемо аматорські театри зі Львова, Дрогобича та Івано-Франківська, які розгорнуть свою діяльність на трьох театральних територіях:

  • під відкритим небом Бернарденґардену пройдуть вистави театрів Різні люди, Wind of change, IMPROV та театру тіней Див;
  • у приміщенні факультету культури і мистецтв ЛНУ ім. Івана Франка презентуватимуть свої вистави театри Намір, Alter та Ми;
  • галерея Музею Ідей стане місцем для сценічного читання п’єси «Сни» сучасного українського драматурга Катерини Яковленко, учасниці ІІІ конкурсу п’єс «Драма.UA», яке привезуть актори із Івано-Франківська – театр Без Кордонів.

Відкриватиме нічні дійства домашній театр-студія «Золотий клуб’Ок», що працює із наймолодшими акторами.

Також у Бернарденґардені плануються покази відео постановок відомих закордонних театрів, що працюють у вуличному просторі, із коментарями та поясненнями від експерта.

Окрім того, 1 червня відбудуться майстер-класи для учасників та режисерів театрів від майстрів у сфері театру із Мінську, Франківська та Львова.

Нагадаємо, перша Ніч театру відбувалась у Музеї Ідей у червні 2011 року.

Організатор: Музей Ідей

Партнери: Мистецька майстерня «Драбина», Львівський академічний театр імені Леся Курбаса, факультет культури і мистецтв ЛНУ імені Івана Франка, Центр Культурного Менеджменту Мінськ

Початок заходу: 19.00

 

Домашній театр-студія «Золотий клуб’Ок»

Театр працює із наймолодшими акторами, допомагаючи дітям відкривати свої здібності, відкриватися їм у спілкуванні із однолітками та гармонійно взаємодіяти зі світом.

Наймолодші актори презентуватимуть гостям Ночі театру свою інтерпретацію однойменної дитячої казки «Муха-цокотуха».

 

IMPROV Group

Група повноцінно функціонує із січня 2013 року, але робота над ідеєю почалась ще 2011 року під час варштатів у Любліні у межах L2, після яких були виступи у «Дзизі» та на Фортміссії. А свій дебют як група IMPROV мали на фестивалі «Черемош» цієї весни.

Що побачать глядачі Ночі театру, цілком залежить від їхнього бажання. Адже короткі сценки,  які створює група — суцільна імпровізація.

 

Народний драматичний театр «Ми»

Театр відкритий для сценічних експериментів, постійно працює над новими постановка і не відмежовується від використання різних технік та створення нових мистецьких симбіозів. Вже понад 20 років гуртує у собі акторів, режисерів та митців різної направленості, проводить семінари, майстер-класи, бере участь у різноманітних театральних фестивалях.

У Ніч театру «Ми» запропонує до перегляду виставу «Серенада», створену за драмою польського письменника Славоміра Мрожека. Гратимуть виставу актори мовою оригіналу, тобто, польською.

 

Різні люди

Театр працює із рухом, розбавляючи свою роботу елементами інших театральних практик. Своєю метою колектив вважає побудову із групи різних людей однієї злагодженої команди, яка розвиватиметься сама і розвиватиме кожного нового учасника і глядача. Також Різні люди беруть у постановці радіоп’єс і читаннях п’єс сучасних українських та європейських драматургів.

Вистава «Зустріч» виконується у техніці пластичного театру і театру руху. Актори пропонують глядачам зазирнути у швидкий ритм метро, де постійно перетинаються сотні людей, пробігаючи один повз одного.  Щодня пробігаючи очима по сотнях людей, по-справжньому бачимо лише дуже рідко. Постановка зустрічей та можливих зустрічей.

 

Alter

Дрогобицькі «альтерівці» намагаються виразити свій світ у власний спосіб, який би відрізнявся від повсякденності, де їм у своєму місті не завжди легко знайти те, до чого прагнуть. Свою театральну діяльність актори спрямовують на пізнання власної іншості та розуміння інших, дотримуючись переконання, що «alter – це більш цікава й непередбачена глибина, ніж саме лише ego…».

Ночі театру «альтерівці» пропонують своє бачення «Пирогів з черницями», одного із Франкових творів циклу Дрогобицьких історій, написаного у форматі сатиричного скетчу, —  іронічне сприйняття дійсності Галичини колись і зараз, людські почуття, відчуття, сприйняття світу й очікування від реальності.

 

Без Кордонів

Молоді актори театру намагаються уникнути обмежень часу і простору, експериментують із формами та способами подачі дійсності. Для них мистецтво не передбачає жодних кордонів.

«Сни», поставлені у формі сценічного читання, мають стати ще однією реальністю Ночі театру. Тривимірна реальність свідомого й несвідомого творитиметься об’ємністю слова, запрошуючи до міфічних страхів та прихованих мрій.

Wind of change

Інтерактивний еко-театр Wind of change перш за все цікавить діалог як найвища форма людського спілкування. Тому вони обирають теми і тексти, які є актуальні для молоді і які б могли зачепити, зацікавити глядача, інспірувати його на мислення на позитивні зміни в особистому та суспільному житті.

Камерна вистава «Труп» за мотивами оповідання Олега Козирєва «Труп трупу різніця» перенесе своє дзеркало кривої реальності у дворик Музею Ідей, де головний герой — труп — і намагатиметься зрозуміти абсурдну реальність світу, бо ж справді «інколи треба вийти з гри, щоб бути в стані зрозуміти той абсурд, який відбувається навколо».

 

Намір

У постановках театр тяжіє до соціальної тематики, проблемних галузей життя суспільства. Сценарії для вистав здебільшого пише режисер «Наміру» Ірина Задорожна. Актори також активно беруть участь у різних театральних і драматургічних фестивалях, конкурсах та майстер-класах.

Міні-вистава «Я танцюю буто» присвячена британському драматургу Сарі Кейн, яка прославилась на весь світ завдяки своїй скандальності та відвертості. Сама ж скандальність Сари тісно пов’язана із її захворюванням, біполярним афективним розладом. Працюючи над таким матеріалом, «Намір» не обійшовся без використання нових для себе технік та можливостей, які й продемонструє під час Ночі театру.

 

Див

Театр тіней існує із 1982 року, заснований художниками Олексієм та Людмилою Альошкіними на Поділлі. Згодом тіні перебралися до Львова і основою театру стали львівські актори під керівництвом Дарії Альошкіної. Театр виступає на різних фестивалях та акціях в Україні, а також гастролює закордоном.

Ніч театру відтінюватимуть чотири вистави «Диву»: «Дотик», який акцентує увагу на важливості відчуттів та емоцій вагітної жінки, дитини й батька, «Панна Францішка» —  трагікомедія-екранізація  відомої львівської пісні, «Народження світла», яка зображає відсутність/присутність світла крізь призму відчуттів метелика, та «Історія» про кохання чоловіка і жінки, про зраду і пошуки істинної любові.

 

 

 

 

Написати відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here