Артур Клозе і його карна справа ST/1316017/2017

4 травня 2018, 18:00

Артур Клозе і його карна справа ST/1316017/2017
/мистецтво переслідуваного німецького художника та його українських друзів/

…Темою виставки є Портрет. Йдеться не лише про портрети, які створив німецький митець та куратор Артур Клозе, але також про те, що цими портретами зайнялася кримінальна поліція міста Кассель разом з прокуратурою міста. Нинішня виставка дуже актуальна, оскільки її відкриття відбудеться за кілька днів перед початком судового процесу.

Про те, як катастрофічно виглядає в Німеччині справа з свободою мистецтва говорить той факт, що Артур Клозе постане 24.5.2018 перед судом за свою творчу роботу, основною частиною якої є портрет провінційного німецького політика Landrat Uwe Schmidt. Це портрет завбільшки півтора метра був виконаний з екологічного матеріалу – лайна безпритульних собак. За цю роботу (під назвою „Ceci n’est pas eine Pfeife, c’est Hundescheisse“) Клозе в лютому цього року отримав за кордоном нагороду, а в його власній державі за цей самий твір мистецтва його чекає судовий процес.

На виставці також будуть представлені збільшені оригінали документів німецької прокуратури, на яких є фото, зроблені кримінальною поліцією … фото портретів з лайна.

Абсурдні дії німецької кримінальної поліції і прокуратури, яка обмежує і переслідує свободу мистецтва, спровокували мистецьке середовище в Україні – сім художників підтримали ідею Артура і створили власні арт-об»єкти на цю тему. Ужгородські і львівські митці поєднали в своїх об’єктах німецьку реальність з реальністю Західної України.

Нинішні атаки німецької держави на свободу мистецтва нагадують тоталітарний режим. Тож на цій виставці буде також представлено портрети Леніна, Маркса та Енгельса. Ці оригінальні картини були намальовані художниками західної України, якої своєю творчістю багато років підтримували комунізм. Тобто ця концепція має тісний зв’язок з Західною Україною…

(Артур Клозе)

АРТУР КЛОЗЕ (Німеччина) народився 29 березня 1971 року в Krappitz, Польща, художник, куратор, акціоніст, автор і засновник German Center of Modern Art, який розташований в Hombressen, район Касселя.
1991 році навчання в Ліцеї образотворчого мистецтва в Ополі, Польща.
У 1994 році, переїжджає до Касселя, де вивчає візуальну комунікацію в Кассельській Академії образотворчого мистецтва, в анімаційному класі професора Пола Дризсена.
1996, стипендія від Cusanuswerk за короткометражний фільм «Хробак Jacques»
На 850-річчя заснування Москви він зняв фільм “Корк”.
2008, за підтримки Goethe-Institut Kraków, опублікував книгу про Німеччину та Польщу “Таємнича країна Ополе”.
2014, куратор виставки сатиричних творів серії «Ласкаво просимо в Сочі» російського художника Василя Слонова, в Касселі. Виставка робіт цієї серії в російському місті Перм раніше була закрита владою, проголошена «занадто непатріотичною» або «Ворожою для Росії».
В 2016 році заснував німецький Центр сучасного мистецтва. Крім художніх виставок, організував там в липні 2016 року перший фестиваль молодого грузинського анімаційного фільму. За його відданість і роботу у цій галузі Клозе був нагороджений восени 2016 року в Грузії.
http://www.kanacken-sind-untermenschen.de/