Фотовиставка Гаел Жірб «У воротах Європи»

June 24th, 2017, Pisky, Ukraine.
A classroom of the school of Pisky
24 juin 2017, Pisky, Ukraine. Une salle de classe de l’école de Pisky.

Фотовиставка Гаел Жірб / Photo Exhibition of Gaëlle Girbes

«У воротах Європи» / In the Gates of Europe
2 cічня – 29 січня 2018
Відкриття 2.01 о 18:00

Куратор: Шумилович Богдан, Олесь Дзиндра

За участі «Центрального військового клінічного шпиталю ЗОК» (Юрій Сушко)

За підтримки «Музею Ідей» та львівських меценатів

Гаел Жірб (нар. 1976) – французька фотографиня та смілива жінка. Вона навчалася фотожурналістиці у Парижі, в EMI-CFD – Ecole des Métiers de l’Information (Школа мистецтва інформації). З 2006 року Гаел мандрує світом (Африка та Азія) та «закритими»  і часто таємничими просторами європейських міст, намагаючись показувати правду про життя і правду про світ. З початку війни на сході України вона отримала акредитацію зі сторони української армії і веде фоторепортажі з передової. Одночасно вона допомагає військовим та цивільним і співпрацює з військовими госпіталями.

Фото-виставка «У воротах Європи» складається із двох частин і показує життя військових в українських окопах та життя цивільних на передовій. Поламані долі людей і напруга безкінечного очікування, яку пересвідчують наші воїни у цій траншейній війні стали головними сюжетами її останніх репортажів. Французька фотожурналістка хоче бачити не лише руїни і незгоди – її більше цікавлять люди і їхні долі. Ця війна змінила усіх, вважає Гаел, і продовжує змінювати європейську історію.

 

Gaëlle Girbes is a French photo-journalist, born in 1976. After having trained as a photo-journalist at EMI-CFD, Gaëlle Girbes became well-known 2006 onwards due to her POM creation (Little Multimedia work, mixing graphic creation, sound, photo and video), called «Regards de Caïds» at the «Territoires de Fictions» collective exhibition.

Her reports led her to Africa, South-East Asia and Eastern Europe but also to closer places though not easily accessible, like the circus or sports, or professional boxing or the gypsies in the Parisian region. For her, photo-journalism is most of all an adventure to meet people, whether it’s about personal stories of these individuals or collective stories of these people.

Sometimes it happens that reports aren’t enough, therefore she gives herself the freedom to try and transcribe more personal series like “Tango” or “Circus Life”. Simultaneously, Gaëlle Girbes has also been assisting photographs namely Reza and Patrick Chuvel since 2010.

Про авторку / About the author

UA

Ґаел Жірб (Gaëlle Girbes) почала фото-журналістську практику у 2006 році. Її репортажі ведуть в різні місця Африки, Південно-Східної Азії та Східної Європи. Також вона показує більш близькі, але необов’язково доступні світи, наприклад світ цирку, спорту, професійного боксу, життя циган та мешканців паризьких передмість. Фотожурналістика для Ґаел передусім є пригодою та нагодою зустріти «інших», будь-то особиста історія людей або колективна історія народів. Вона звертає увагу на вигляд і вид, який повертається цікавою історією, спостерігає, щоб зрозуміти, щоб знати і сказати не брешучи, бо відповідно до правил Анрі Картьє-Брессона: «Фотографувати – це поставити на ту ж саму лінію зору голову, око та серце». У 2010 році вона приєднується до агенції Webistan іранського фотографа Рези, з яким працює до березня 2012 року. З тих пір вона теж співпрацює з воєнним фотокореспондентом Патріком Шоувелем. Світлини Ґаел Жірб публікуються в різних журналах, у французькій та міжнародній пресі.

***

З 2014 року, починаючи з бойових дій АТО, втрати української армії складають 10710 чоловік, в тому числі 8377 поранених та 2333 загиблих солдатів. Протягом 2016 року було вбито 212 українських солдатів та 1277 були поранені.

Ми хочемо подякувати офіцерам прес-центру АТО, які надали нам допомогу та акредитували на здійснення цієї роботи, а також подякувати підполковнику Антону Мироновичу, полковнику Володимиру Скоростецькому, капітану 1 рангу флоту, полковнику Леоніду Матюхіну, капітану Віталію Саранцеву, та старшому прапорщику Вадиму Волохову.

Сторінка авторки http://www.gaellegirbes.com/

Дивіться репортаж про Авдіївку тут  http://www.nothingmag.fr/2017/04/04/avdiivka-gaelle-girbes/

контакти: b.shulc@gmail.com