Фотовиставка-звіт ремонту Козацької чайки “Пресвята Покрова”

 

167454746

Виставка-фотозвіт триватиме з 16 жовтня -3 листопада.

Козацька чайка Пресвята Покрова є реконструкцією історичного традиційного судна козацької доби в України. Це єдиний тип, що використовувався для морської та річкової навігації зафіксований в історичних довідках та документах. Важливий елемент на мапі історичних подій нашої держави.

Спущена на воду річки Дніпро в 1991 році, чайка була збудована у місті Львові ентузіастами львівського козацького товариства Кіш під керівництвом художника – реконструктора Василя Качмара. Реконструкція виявилась напрочуд точна, так як через 10 років після її реалізації з дна Дніпра в районі Запоріжжя підняли затонулий човен козацької епохи, який мав майже такі ж параметри.

Вирушивши в морські мандри, «Пресвята Покрова» пройшла тисячі морських миль, гідно представляючи Україну на різноманітних морських заходах в Європі, від теплого Середземномор’я до прохолодного норвезького моря та атлантичних просторів.
Завжди українська чайка викликала цікавість та симпатію в людей, будучи однолітком нашої незалежності відкривала для світу Україну з її морськими традиціями . «Пресвята Покрова» була представником народної дипломатії та культурного обміну на найбільших морських фестивалях старовинних кораблів, таких як “Brest- 1996” ( Брест Франція), “Sail-1995” (Амстердам, Голандія), “Armada de Liberte-1996”(Руан, Франція), довколосвітня регата “Southamton-1994” ( Великобританія), та інші.

http://chaikapokrova.at.ua/