Інсталяція «Поверхня глибини»

У виставковому просторі Музею Ідей, в підземеллях Бернардинського монастиря представлено експоцію зі скла, відео, фото, музики, графіки, живопису, текстів, цифр та фактів окремі об’єкти, об’єднуючись, як крапля води — це ріка, бо частина віддзеркалює всі якості цілого, складають бурхливий потік вражень, асоціацій, думок, занурюючись в який глядач рухається то повільно, зупиняючись, то — нестримно, затиснуто, повторюючи старовинний ритуал споглядання віддзеркалюючих та прозорих поверхонь, щоб вийти, або хоч заглянути за межі буденного, нав’язаного, умовного та зрозуміти і відчути сутність речей. Ріка Полтва, прагне назовні, нестримним, бурхливим потоком, знесилена, б’ється з темрявою лабіринту труб, шукаючи вихід на верх, щоб знайти свою загублену цільність — де вода руйнує, очищує, об’єднує, дає та продовжує життя.

Також Богданом Шумиловичем надано відео, які були представлені на різних медіа фестивалях Європи: «Таємне життя» Йоанна Гоффман; «Планета А» Момоко Сето; «Безкінечна петля» Анна Орліковська; «Без назви» Лукаш Гроновскі; «Згущатися» Міхай Греку та ін.

«Таємне життя» (Польща, 2008)

Таємне життя — це презентація довготермінового мистецького та лабораторного проекту «Життя має значення». Цей фільм — це поетична рефлексія про природу життя і його місце у всесвіті. «Таємне життя» досліджує наукові відкриття і ставить дослідження про людське існування у новий контекст. Йоанна Гоффман поєднує мікро та макро зображення, молекули протеїну та активність сонця, а також наукові факти із щоденним досвідом. Звукова доріжка використовує матеріали Середземноморської обсерваторії Нейтрино, що в Італії а також матеріали наукової станції Whale & Seabird, що у Брунсвіку (Канада).

Йоанна Гоффман

Народилася у 1968 році у Познані (Польща) і навчалася у Познанській академії образотворчого мистецтва. У 2000 році вона отримала докторат з візуальних мистецтв (факультет мультимедійних комунікацій) і у 2005 році отримала посаду професора візуальних мистецтв. З 1997 року Гофман викладала візуальні мистецтва у Познанській академії, працюючи у жанрі медіа-інсталяцій, відео-графіки і мистецьких книг, а також є співвласницею галереї ОН у Познані.

free.art.pl/hoffmann

«Планета А»(Франція, 2008)

Цей фільм показує дещо неспокійний, дивний проте грайливий світ, який формують лише кристали солі. Сіль і вода відтворюють сюрреалістичний простір і в той же час фільми показує, що така фантасмагорія одного дня може стати нашою необоротною реальністю.

Момоко Сето

Народилася у 1980 році в Токіо. Вона вивчала образотворче мистецтво в l’École supérieure des beaux-arts у Марселі. Як студента по обміну Сето обрали для навчання у Каліфорнійський коледж мистецтва Сан-Франциско та Окланда, а також вона вона отримала стипендію у Le Fresnoy для навчання у Національній студії сучасного мистецтва (Франція). В той же час як режисер вона працювала у 2007–2008 роках на Азійську мережу (Réseau Asie, CNRS). Живе і працює у Парижі та Токіо.

setomomoko.org

«Безкінечна петля»(Анна Орліковська, 2007)

Відео петля, яка показує процес поширення проявлення приховування таємничої субстанції. Речовина як і уся представлена ситуація залишається невизначеною і продовженість та повторюваність може асоціюватися внутрішньо-тканниними життєвими функціями. Захоплюючий танець циркуляції рідин в яких також бере участь звук.

Без назви(Польща, 2007)

Цей твір є записом дивної ситуації — незвичної та ірраціональної діяльності працівників, які відновлюють дамбу у Сопоті. Відео зображення походить з проекту [In]Tension, який залучає знайдені ситуації, які реферують до абстрактності людської поведінки, абсурдності людської культури і зависання у часу і просторі.

Лукаш Гроновскі

Навчався на факультеті мультимедій та комунікації Академії образотворчих мистецтв у Познані. Його твори включають відео, фотографію, інсталяції та інтернет. Гроновскі ініціював і заснував Ikoon art collective та сторінку ikoon.art.pl. У 2006 він отримав стипендію польського міністерства культури. Живе і працює у Варшаві

Згущатися(Франція, 2008)

Цей твір — це дивна нарація з повсюдною присутністю героя та абстрактний перфоманс в якому різні форми субстанції спотворюють сприйняття глядача.

Міхай Греку

Народився у Румунії у 1981. Після навчання в університеті дизайну та мистецтва в Клюй Напока та в l’Ecole Supérieure des Arts Décoratifs Страсбурга у Франції, зараз працює у сфері відео, кінематографії та графічного дизайну. Його відео досліджує структури та походження тривоги: спотворені пейзажі, метаморфози, неонове світло та алхімія перетворюється на гетерогенний всесвіт відео та 3Д анімації. Його праці регулярно представляються на чисельних виставках та фестивалях і отримував нагороди (в числі нагород Міжнародний кінофестиваль у Ротердамі).

Написати відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here