“Переслідування російського мистецтва і лицемірство німецьких піджаків”

Артур Клосе презентує «Переслідування російського мистецтва і лицемірство німецьких піджаків» – скандальну виставку плакатів Васілія Слонова “Welcome Sochi 2014”.

12 березня – 3 квітня.

Васілій Слонов належить до еліти найбільш впізнаваних у світі незалежних сучасних митців Росії. П’ять разів російська влада закривала його виставки. Проте найбільший скандал викликали його сатиричні плакати, що з 12 березня будуть експоновані в Музеї ідей у Львові.
Вистаку плакатів Слонова довелось закрити і в Музеї сучасного мистецтва в Пермі, крім цього було одразу ж звільнено директора музею – Марата Гельмана.

Ці плакати показують наскільки катастрофічною є зараз ситуація в Росії. Але ця серія плакатів має набагато більше значення, бо викриває  лицемірство німецьких політиків:

Коли Артур Клосе привіз ці плакати з Росії до Німеччини, щоб показати їх в німецькому місті Кассель, він звернувся в Управління культури в Касселі з проханням повідомити йому процедуру, необхідну для організації виставки в публічному просторі міста. Але його листи двічі ігронорували.

Це було зроблено навмисно, щоб пізніше представники уряду могли заявити в пресі, що плакати не були показані в громадському просторі Касселя, оскільки не було відповідного подання в Управлінян культури.

«Я – митець і куратор, і не мушу знати урядових процедур. Саме тому оплачую податки, за рахунок яких урядовці отримують зарплату, щоб надавати мені необхідну інформацію у таких питаннях. Проте вони ДВІЧІ не відповіли на мій запит, щоб я не дізнався про ці процедури та не склав відповідного подання. Цей факт відкрив очі Слонову на ситуацію в Німеччині, і до своєї серії плакатів про Росію він доробив ще один  – про Кассель.»

Окрім цього, ця виняткова ситуація викликала протест серед московських студентів-митців. Вони сконтактувались зі студентами Касселю і завдяки їхній допомозі зробили 7 мухобійок із зображеннями семи найвпливовіших чиновників Касселя. З-поміж інших у цій серії є обличчя мера міста та начальника управління  культури, яка так лицемірно поводилася з Артуром Клосе.

 

Написати відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here