Проект “Stymphalia” Ольги Чернецької та Світлани Севостьянчик

Проект “Stymphalia” Ольги Чернецької та Світлани Севостьянчик (живопис, інсталяції).
Відкриття виставки 3 квітня о 17:00

Стімфалійські птахи – в давньогрецькій міфології хижі птахи, що жили біля аркадського міста Стімфала. Вигодувані Аресом (богом війни), мали мідні дзьоби, крила і пазурі. Вони нападали як на людей, так і на тварин. Найнебезпечнішою їх зброєю було пір’я, які птахи сипали на землю, як стріли. Вони спустошували врожай навколо та пожирали людей. Мікенский цар Єврістей, звелів Гераклу перемогти стімфалійських птахів. Це неймовірно важке завдання герою допомогла виконати Афіна Паллада (богиня мудрості). Ті птахи, що вижили в битві з Гераклом, покинули Грецію, полетівши до берегів Чорного моря.

Натхненні цим міфом київські художниці Світлана Севостьянчик і Ольга Чернецька, об’єднали свої зусилля в створенні виставки, що пропонується вашій увазі.

Зрозуміло, що  не тільки міф став відправною точкою в створенні цієї експозиції. Було величезне почуття тривоги, переживання і протесту проти ситуації, що склалася в рідній країні.

Митці – люди особливі, які бачать і переживають інакше. Саме ця версія – їх  бачення – пропонується  вашій увазі.

Як і усі українці, художники обурені нав’язаною війною. Це “нерівна бійня” стала не тільки війною за звільнення від зовнішнього агресора, а й, на жаль, стала засобом наживи “сірих кардиналів” і політиків-маріонеток.

У той час як кращі – сини, батьки, чоловіки, брати – віддають свої життя для захисту Вітчизни, зграя “оскаженілих цинічних лицемірів”, які втратили свою справжню людську подобу, набивають кривавими грошима свої кишені.

Дана експозиція стала безпосередньою відповіддю на фарс, гру, яким не видно кінця.

Також як і глядач, художниці задаються питаннями:
– Коли буде розірване це порочне коло?
– Яка цінність людського життя в Україні?
– Чи не Каїн я?

Жорсткість і непохитність точки зору художниць можуть викликати сум’яття і неоднозначну оцінку. І це нормально. Кінцевим концептуальним наміром цієї серії є донести кожній людині те, що
– Ворожнеча породжує ще більшу ворожнечу;

Істинне відродження можливе лише при усвідомленні, переосмисленні та пошуку причини в кожному із нас, в подоланні неуцтва, незнання історії, законів. В бажанні змін до кращого. Не тільки для себе, для рідної Землі.

Ольга Чернецька

Народилася 22 січня 1982 році у місті Київ.
Освіта:
1989 – 1993 р. – школа №101, м.Київ
1993 – 1997 р. – Київська дитяча школа мистецтв   №2 ім. М.І. Вариківського.
1998 р. – Державна художня середня школа імені  Т.Г.Шевченка. Брала  уроки живопису у  О.Животкова.
1999 – 2006 р. – Інститут Міжнародних Відносин   Київського національного    університету ім..Т.Шевченка,     факультет  міжнародних відносин.
2008 – 2011 р. – Національної Академії образотворчого   мистецтва та архітектури,   факультет мистецвознавства.   Брала уроки іконопису у майстра   реставратора.
2017 р. – Навчалася на літніх курсах коледжу Сен-Мартенз (Лондон).

Ольга Чернецька мала 8 виставок у Україні, в тому числі 3 персональні в Національному музей Тараса Шевченка (м. Київ), Інституті філософії імені Григорія Сковороди НАН України (м. Київ) та Музеї Ідей (м. Львів).
Вона учасниця XIІІ Міжнародної виставки-конкурсу “Український тиждень мистецтв” (друге місце у номінації «Портрет»);
31-го Міжнародного конкурсу образотворчого мистецтва Chalsea International Fine Art Competition (New York, USA)) та двох міжнародних виставок “Абстрактне мистецтво” у галереї “Brick Lane” (Лондон, Великобританія), “Contemporary Art Show Spectrum Red Dot Miami 2016” (Майамі, США); виставки у Colorida Art Gallery (Лісабон, Португалія).
Фіналістка онлайн-конкурсу Art Basel Miami Fine Art Competition Галерея Larus (2-й щорічний Міжнародний конкурс образотворчого мистецтва, Майамі, США)

Світлана Севостьянчик

Народилась  в Києві в 1964 році, 14 грудня. Непрофесійний художник.
Навчалась в школі, закінчила Київський Університет харчових технологій, аспірантуру, потім Мюнхенський Університет з маркетингу. Малює з дитинства.

Виставки:
Грудень 2011 – галерея Арт-Мікс Київ – «Різдвяна казка»
Грудень 2012 –галерея Печерська – Лавра – «Квіткова Пісня»
Грудень 2013 – Галерея Спас – «Збережи в собі дитинство»
Грудень 2014- Мистецько-концертний центр Івана Козловького – «Голос Жінки»
Грудень 2015 – Галерея Спас, за участю Ольги Чернецької – «Виставка живопису».
Травень 2017 – арт-готель Баккара – «Безвізовий режим від художника Світлани Севостьянчик»
Грудень 2017 – арт-готель Баккара – за участю Ольги Чернецької – «Рандеву з абстракцією».