Розфарбовані думки

Розфарбовані думки –  виставка хорватської художниці Наді Зоре, яку вона вперше представляє в Україні. ЇЇ особистість на перший огляд,  здається, наділена запальним далматинським темпераментом, але коли ми знайомимось з нею ближче – бачимо, що Надя по своїй природі інтроверт, тому свій талант і свої творчі роботи скромно і навіть егоїстично приховує від широкої публіки. Зі свого багатого творчого доробку, а це близько 200 творів, Зоре показує  події, що відбувались протягом певного періоду,  як своєрідний щоденник, в якому матеріалізуються її думки. Роботи здебільшого  великих форматів, проте в них присутня живописна ідеалізація, де яскрава гармонія простих кольорів раптом стає тривожною. Неминуче відчуття двозначності  прочитується в більшості творів, і особливо акцентовано ті моменти, коли ідеалізація відносин між чоловіком та жінкою одночасно стає тривіалізацією цих стосунків.

Розфарбовані думки захоплюють нас своєю щирістю і змушують задуматися про власне марнославство, відкриваючи “вікно” в інтимний світ мисткині, який з часом, сподіваємось, відкритий ширше.

Надя Зоре народилась 9 січня 1975 році у Загребі. Вищу освіту здобула у Задарі на філософському факультеті за спеціальністю – історик мистецтва. Захопившись візуальним мистецтвом ще під час навчання в середній школі, Надя починає відвідувати художню школу в Загребі, а пізніше – Арт Академію при спілці художників. Найбільше уваги приділяє дослідженню творів мистецтва, щоб віднайти і розпізнати в них те, що не під силу кожному. З цією метою вона працює як волонтер в кількох музеях та реставраційному відділі Задара. Співпрацює в організації виставки “Дадаїзм”, на якій виставляє і свої роботи.  З 2003 р. Надя живе і працює в Новалі, де презентує в 2016 р. виставку “Розфарбовані думки”.