“Тіла” як інтимний простір дитини. Виставка художніх робіт арт-терапевтичної майстерні РаДіти.

31 жовтня — 12 листопада

АФІША ТІЛА всі лого (копія)Музей ідей, вул. Валова 18а

поч. 16.00

Вхід вільний

Тіло, крім життя у просторі та часі має ще й глибинний вимір, бо у тілі живе наша Душа. Ідеєю майстерні була спроба доступитися до емоцій дітей, дати їм змогу наповнити контури власних тіл, обмальованих на великих аркушах паперу, не лише кольорами і фарбами, а й власними, безпосередніми чуттєвими змістами.

Передусім це була конфронтація із собою, побаченим “зі сторони”. Конфронтація юних і ще незрілих особистостей, з тілами і переживаннями у процесі їхнього розвитку і трансформацій. Але ж ми знаємо, що тілесне, з його швидкоплинними і надто вразливими емоціями та думками – невичерпне, загадкове, – особливо у дитинстві – джерело для пізнання власної душі. Часто відкритої та безпорадної, не готової до болю і пластичної у терпінні водночас. Через Тіло – до Душі: так би ми хотіли окреслити нашу роботу з безмежно цікавими дітьми, які у своєму, ще незрілому віці, зазнали справжнього екзистенційного випробування.

Простір РаДіти був створений з ініціативи психотерапевтів та активістів, з метою реабілітації та відпочинку дітей, що зазнали негативного впливу війни на Сході . Протягом липня – серпня 2015 року він діяв у бойківському селі Недільня що на Прикарпатті (Старосамбірський район Львівської області). Завдяки матеріальній підтримці благодійного фонду та меценатів, його змогли відвідати понад 100 дітей. У просторі особливу увагу надавалось тісній  інтеграції дитини з природою,  залучення її до мистецтва та творчості,  прищеплення  здорового способу життя та патріотизму, а також впроваджувались найсучасніші психотерапевтичні та педагогічні практики. До спілкування з дітьми було залучено цілу когорту інтелектуалів, музикантів, художників, природознавців, мандрівників та багато інших цікавих осіб. Окрім того, тут дбайливо формувалась атмосфера безпеки, взаємоповаги та довіри, запроваджувались нові підходи в спілкуванні дорослого з дитиною.

контакти: 0979747831

0968571456

 

Написати відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here