“У згоді з моєю нервовою системою” Беата Колаковска та”Акварелі” Ренати Зімніцкої-Прабуцкої

У четвер 9 травня в Музеї ідей відкриваємо одразу дві чудові виставки – «Акварелі» Ренати Зімніцкої-Прабуцкої (PL)  та  «У згоді з моєю нервовою системою» Беати Колаковскої  (PL).  Вернісаж відбудеться о 18:00. Експозиція триватиме до 9 червня.

Рената Зімніцка-Прабуцка

Народилась у невеличкому селищі Церкевнік, Вармінсько-Мазурського воєводства (Польща). В 1999 році закінчила художній відділ педагогічного інституту в Ольштині. З 2007 року працювала над роботою «Транскрипції  живопису», яку захистила як докторську дисертацію 2013 року на факультеті живопису Академії мистецтв у Варшаві. З 2001 року Рената продовжує працювати над своїми постійними циклами живопису “Pierroty”, “Świątki” (з 1999), “Chrystusiki” (2007/17), “Matki” та цикл з хлопцем (2017/2018), щоразу по-новому їх окреслюючи. Її монографія “Szkicownik malarski” («Малярський скетчбук»), над якою вона працювала з 1990, була опублікована у 2015-2016 роках. З 2015 року працює нa посаді професора факультету мистецтва Вармінсько-Мазурського університету в Ольштині. На рахунку художниці кілька десятків персональних та колективних виставок. Її творчі дослідження часто апелюють до  традицій, зокрема до творчості великих майстрів живопису – до знаходження  спільного знаменника і визначення місця власного живопису в них». Гадаю, що в своїй творчості пані Прабуцка прагне створити свого роду сукупність законів моралі і застережень, заснованих на мудрості майстрів” проф. Мажана Врублевска.

«Акварелі» 

«Роботи  презентовані на виставі – це подальший розвиток мого творчого шляху, де я часто звертаюсь до цитат з історії мистецтва (часто сакрального мистецтва – напр.. у циклі «Matki»(«Матері»), а також до сцен з повсякденного життя, як наприклад, у циклах з хлопцем, родиною».

Беата Колаковска, народилась в Польші в м. Ольштин. Художник-графік. Доцент кафедри Ландшафтної Архітектури Вармінсько-Мазурського університету в Ольштині. Працює здебільшого в техніці літографії та альграфії. Захистила докторську дисертацію на факультеті графіки Варшавської Академії мистецтв у 2016 році. Роботи Беати були експоновані на десятках персональних виставок  –  регіональних та міжнародних (min.Phantoрträume, Offene Atelier, Центр мистецтв у Білефельді, Німеччина, 2017,  Spettri, Сан-Джеміні , Італія, 2013,  AnamnesisЕдинбурзький коледж мистецтв, Edinburgh College of Art, Sculpture Court Gallery, Шотландія, 2013),  а також колективних (Національна виставка літографії, Кельце, 2014, Ольштинське бієнале мистецтва (2013 та 2015), X Міжнародне бієнале мініатюр у Ченстохові (2018) та багато інших). У 2005-2009 роках жила в Шотландії, де познайомилась з художниками з Відкритої Графічної Майстерні “Edinburgh Printmakers”, Студії друку “Glasgow Print Studio” та Единбурзького коледжу мистецтв, з якими тісно співпрацює.

‘W zgodzie z moim systemem nerwowym’/ У згоді з моєю нервовою системою.

“Цикл рисунків та колажів «з підсвідомості», інспірованих технікою роботи сюрреалістів (мін. Макса Ернста), з’явився в 2018-2019 роках. Натхненням  художниці є власний досвід роботи з тілом (bodyfulness) методом Фельденкрайза, що полягає на самоаналізі та  стимуляції власної нервової системи під час руху тіла за допомогою сприйняття і уяви. В своїй творчій роботі цю практику спрямовую на пошук енергії, комфорту, несподіваних рішень.”